BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Maratonas

Maratonas

…. Prieš 2,5 metų:

Pradedam bėgti. Pirmieji 5 km, ir juos įveikus nuostaba, kiek daug nubėgau. Sunki pradžia, bet kartu ir nauji potyriai, teikiami bėgimo. Užgimstantys planai bėgti su kitais, prieš kitus. Ir pagrindinis tikslas – įveikti maratoną.

Prieš 2 metus:

Pirmasis startas. Vilniaus maratonas, tikslas- pusmaratonis. Vienas iš geriausių ir įsimintiniausių bėgimų. Ir todėl, kad pirmas, todėl, kad jo labai laukiau, todėl, kad oras buvo puikus, todėl, kad išbėgau tokiu laiku, kurio taip ir nepagerinau per kitus bėgimus, ir dar todėl, kad su manim bėgo minia tokių kaip aš – puikiai nusiteikusių, nerimastingai laukiančių starto ir norinčių įveikti, pasiekti, nugalėti, atsipalaiduoti, džiaugtis.

Prieš 1,5 metų:

Du įsimintini ir kontrastingi startai. Pirmasis – Druskininkų pusmaratonis- sunkiausias bėgimas. Nevykęs startas, neatsilaikymas ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, tačiau jėgų radimas bent garbingai įveikti trasą. Ir po poros savaičių pirmasis Nike 10 km bėgimas - puikios emocijos įveikus trasą, laikas, viršijęs lūkesčius ir gryžęs pasitikėjimas savo jėgom.

Prieš 1 metus:

Pusantrų metų patirtis bėgant. To pakanka, kad iškart po pusmaratonio nuspręsčiau registruotis į kitų metų Vilniaus maratoną.

Prieš 2 mėnesius:

Vienareikšmiškai- pats smagiausias bėgimo renginys. Suburta „Blogiečių“ komanda su bėgančiais visais įmanomais, prabėgamais ir nelabai, keliais ir svarbiausia, visa tai spalvingai, šmaikščiai, nuoširdžiai aprašančiais. Kartu įveikta 100 km.

Prieš 1,5 mėnesio:

Paskutinės vasaros varžybos – Melnragės maratonas. Džiaugsmas įveikus 14 km ir pagarba bėgantiems maratoną, kuriems teko kovoti, priešingai nei su besideginuisiais kopose, su karšta pajūrio saule. Vasarą bėgimo batelių daugiau nebeapsiaviau.

Prieš 1,5 savaitės:

Pirmasis prasibėgimas besiruošiant maratonui po mėnesio nebėgiojimo – vos išspausti 8 km ir mintys persiregistruot į geriausiu atveju, pusmaratonį. Bet tos minties atsisakiau, kai pamačiau, kad pagal taisykles pavėlavau tą padaryt.

Prieš 5 dienas:

Generalinė repeticija. Nelengvai įveikti 25 km. Apie dar +17 nedrąsu ir pagalvot. Likusias dienas akcentuoju nebe fizinį pasiruošimą, bet nusiteikimą. Nors viskas atrodo labai miglotai.

Maratono diena:

Nematytas vienoj vietoj bėgimo entuziastų skaičius. Visur tvyraujanti džiaugsminga nuotaika. Besišypsantys žiūrovai ir palaikymos komandos.

Startas. Puikus oras, gera trasa ir protingas tempas be didelių sunkumų padeda įveikti pirmą ratą. Dižiausi išbandymai 26-38 kilometrai. Labai sunku. Kojose atrodo peiliai išdygo. Bet sustoti nesinori, žinau, bus dar sunkiau. Tačiau ties maždaug 38 km kažkas atsitinka (motyvacijos pridėjo ir 4h vedlio paskatinimas nepasiduot), iš kojų dingsta skausmas, užplūsta energijos kiekis. Paskutiniai 3 kilometrai buvo tokie puikūs, kad geresnių ir norėt nereikia. Tas jausmas, kad žinai jog tuoj kirsi finišą… O po bėgimo, taip, paeit gal ir sunku buvo. Bet įveikus Maratoną, kas čia vis dėlto sunkaus ir begali būti?

Ir galiausiai…

Būtina padėkot organizatoriams, puikiai nusiteikusiems savanoriams, linksmiems žiūrovams ir tai dešimtūkstantinei miniai, drebinusiai Vilniaus tiltus ir gatves. Ir žinoma ačiū Blogiečiams, su kuriais pasisveikinimas prieš startą ar net bėgimo metu dar labiau paskatina.

Esu labai patenkintas, ką man davė bėgimas per pastaruosiu pusantrų metų. Tikiu, kad dar ne vieną teigiamą emociją teks patirt. Bėgimo knygos neverčiu. Sportbačiai visad paruošti. Bet kolkas tą simbolinį puslapį užverčiu. Džiaugiuosi, kas skaitėt, dar labiau džiaugiuosi, jei atradot bėgimo džiaugsmą. Sėkmės visiems ir iki!

Mantas
`

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

Tomas2013-09-19 13:48

Štai, ką reiškia geras nusiteikimas! :) Įkvepiančiai nuteikė rašinys, mat ir pats neretai darau ilgokas pauzes tarp bėgimų.
O kad jau pasakei, jog užverti puslapį (bet ne knygą!), tai Bičiuli, žinok, jog vieną puslapį užvertus, atsiverčia kitas. :) Tad tegul tie paruošti sportbačiai neužsibūna pernelyg ilgai kampe ir lenda laukan. Sėkmės!

Lapė2013-09-20 10:30

Mantai! Nu Tu ir drąsus! Sveikinu įveikus maratoną, nesvarbu kokios mintys buvo apnikusios ir kaip sunku buvo tai padaryti - Tu tai padarei.
Nesustok ;)

Mantas2013-09-21 20:04

Ačiū Jums :)

Arijus2015-05-15 10:20

Bėgant gerai vartoti kokius papildus, aš žinau, kad geri zma papildai

Rašyti komentarą

Tavo komentaras