BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Psichologiniai lūžiai

Pagaliau įvyko nuo rugsėjo lauktas Druskininkų pusmaratonis. Nenusivyliau. Nors, tiesą sakant, trasą įsivaizdavau kitaip. Ją labai norisi lyginti su prieš dvi savaites sėkminagai įveikta – I- ojo Vilniaus pusmaratonio trasa, kuri buvo nusidriekusi lygiu, maloniu, lygiu taku . Lyginant su Druskininkų trasa – kontrastas. Tačiau neturiu teisės jos peikti - esu tik pradedantysis mėgėjas, dar mažai jutęs trasų įvairovę, tik trečias mano įveiktas pusmaratonis. Tuo labiau, kad trasa iš esmės driekėsi, pritariu organizatoriams, vaizdingomis vietomis.

Kaip ir spėjau dienelė buvo tikrai karšta (jei neapsigavau, apie pusę dešimtos eidamas miestu kažkur užmačiau kad termometro stulpelis pakilęs iki 17oC). Tada džiaugiausi, norėjosi patikrint savo ištvermę kai iš tikrųjų šilta. Vėliau galvojau visai kitaip. Taip pat galvojau, kad vėjas labai trukdo bėgimui. Šiuo atveju teko vėlgi visiškai pakeisti nuomonę.

Likus 3 valandoms iki pusmaratonio pradžios, kaip spėju padariau didelę klaidą – išgėriau 0,5 l stiprios kavos (kažkur internete skaičiau, kad prieš bėgimus bėgikai geria kavą). Šeip mėgstu kavą ir dažnai ją geriu, bet man ji nesuveikė – veikiau priešingai – likus pusvalandžiui iki kelionės pabaigos vos galėjau iškentėt (kaip žinia kava pasižymi savybe šalinti vandenį iš organizmo), stotelėse kažkaip nepatogu buvo prašyt vairuotojo pusę minutės išlipti - tiksliau nepatogu būtų buvę prieš priekyje sėdinčius vyresnio amžiaus bėgikus. Didžioji jėgų dalis sunaudota dar neprasidėjus bėgimui.

Na bet nutinka kaip nutinka. Tokia patirtis bus naudinga ateičiai. O dabar apie patį bėgimą.

Patiko tai, kad buvo „suorganizuoti“ vedliai, ačiū jiems, su 1h 30 min ir 1h 45min. Pirmojo vedlio paslauga naudojausi ir aš. Maždaug iki 5-ojo kilometro. Gaila, bet tada supratau, kad šis bėgimas nebus toks kaip buvę bėgimai ar treniruotės. Pradėjau mąstyti ties kuriuo kilometru sustosiu. Iš pradžių nusitaikiau į 10 km atžymą, bet didelėmis pastangomis pasiekiau 14 km (nesinorėjo stoti ties 13 km, nors ir neprietaringas, bet vis dėlto). Jaučiausi visiškai fiziškai išsekęs, nors čia ne pats baisiausias dalykas, kartais treniruotėse ne tiek nusivarydavau nuo kojų. Blogiausia, kad įvyko tai, kuo mažiausiai tikėjausi – palūžau psichologiškai. Tai baisiausia. Tada sukosi mintys išvis apie pasitraukimą iš varžybų, arba jos įveikimą ją tik einant ir nebesuspėjant į fiksuojamojo laiko ribą (3 valandos jei neklystu). Na bet mintys mintimis, savigarbos dar šiek tiek užsiliko. Išvis dar teko padaryt 5 ar 6 sustojimus, bet galų gale įveikiau. Ir šitoj vietoj noriu pasigirt – niekad nesu taip greit bėgęs paskutinių 200 – 300 metrų kaip bėgau šiandien. Į tuos paskutinisu metrus matyt sudėjau visą pyktį dėl visą dieną lydėjusių didesnių ar mažesnių nesėkmių. Ir galų gale galima pasakyti – bėgimas pavyko. Rezulatų šiandien, matyt, nepavyks sulaukti, nieko tokio visi norim pasidžiaugt tokiu Mėnesėliu, kurį tik kartą per 100 metų gali pamatyt, bet maždaug įsivaizduoju - apie 1h 40-42 min. Netragiška, bet girtis nėra kuo. Tačiau šio Druskininkų pusmaratonio įveikimas suteikė džiaugsmo ir šįkart viena ar kita minutė nebuvo svarbi.

Ačiū organizatoriams, savanoriams, rėmėjams ir žinoma visiems dalyvavusiems bei prisidėjusiems prie gražios šventės kūrimo ir tęsimo, sėkmės ir sekančiuose renginiuose.

P. S. Atsiprašau už galbūt įmantrius įrašų pavadinimus ir gan paprastą literatūriniu kontekstu dėstymą.

P. S. S. Peržiūrėjau keletą populiariausių interneto naujienų portalų – iš jų nei vienam neužsiminta apie šiandien vykusį bėgimą. Baisu. Suprantu, kad šiandien šventė, bet apie tokį dalyką, kuris sutraukia ne tik lietuvius bet ir žmones iš kitų Europos valstybių, tikrai buvo galima atrasti vietos tarp sveikinimų Motinos dienos proga ir Žalgrio pergalės pirmose LKL finalo varžybose … Rytoj, beabejo, pasitaisys.

Bėgam ir ruošiamės kitiems iššūkiams :)

Mantas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Senukų draugė2012-05-07 06:52

Šaunus blogas! Sveikinu su rezultatu:) Labiausiai su tuo, kad nepalūžai!

Mantas2012-05-07 19:32

Ačiū už sveikinimus ir įvertinimą :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras